Înlătură notificare
Bun venit pe comunitatea noastră.
Te rugăm să te înregistrezi şi/sau să te loghezi pentru a putea posta.

Reclamaţie rezolvată Reclamatie TGM Saime

Discuție în 'Reclamă un membru staff' creată de FusanuFSN, 5 Iun 2019.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Watchers:
Acest subiect este urmărit de 5 membri.
  1. FusanuFSN

FusanuFSN Membru nou
    Membru Albion

Subiecte:
    1
    Aprecieri primite:
    0
    Aprecieri oferite:
    0
    N. Caracter:
    Hock
    Breaslă:
    Braynat
    Referral:
    Gooogle
    ☼Numele tău:[VIP] Hazel
    ☼Numele GM-ului pe care doreşti să-l reclami;
    [TGM]Saime

☼Motiv: Mute 72h pentru ”Fă”
    ☼Doavada: Imgur

2. qWizzip ☺

qWizzip ☺
    Fondator
    Membru personal

Subiecte:
    376
    Aprecieri primite:
    397
    Aprecieri oferite:
    60
    N. Caracter:
    [SGA]qWizzip
    Breaslă:
    Metin2Albion
    Blocarea chat-ului este într-adevăr mare, dar de ce te-ai adresat cu un cuvânt care este interzis?

Ai cerut mute, de ce nu-ţi asumi?

3. Nimeni

Nimeni Membru
    Membru Albion

Subiecte:
    1
    Aprecieri primite:
    4
    Aprecieri oferite:
    5
    N. Caracter:
    Nu
    Breaslă:
    Nu
    Referral:
    Random
    vrajeala am fost de fata a venit bagandu se in seama fara sa l intrebe nimeni nimic de pe VIP Hock si i a spus ''fa proasto nu stii nici un event sa faci '' i a dat 4 ore mute de abia dupa a venit pe hasel a provocat o in continuare de abia dupa i a dat 72 pe hasel si a continuat mai departe de pe caracterul Prostea acelasi jucator facea afirmatii ca e mare donator a donat 1000e intr o saptamana e foarte arogant si cel mai probabil are impresia ca poate face ce vrea fara sa fie sanctionat parerea mea si dupa ce i se dovedeste contrariul se ataca si merge cu reclamatia pe forum sa faca pe victima din lipsa de atentie mi am spus parerea

4. FusanuFSN

FusanuFSN Membru nou
    Membru Albion

Subiecte:
    1
    Aprecieri primite:
    0
    Aprecieri oferite:
    0
    N. Caracter:
    Hock
    Breaslă:
    Braynat
    Referral:
    Gooogle
    1. Aduci afirmatii nefondate asupra mea. Adu dovada aici si dupa stam de vorba.
    2. Este mult prea mare mute-ul pentru cuvantul ”Fă”

5. Gabriela

Gabriela Membru
    Membru Albion

Subiecte:
    1
    Aprecieri primite:
    1
    Aprecieri oferite:
    1
    N. Caracter:
    [VIP]SucubuS
    Breaslă:
    -
    Referral:
    Ia zis "fa proasto" si a primit mute 4h ce treaba are cel de-al doilea ban cu asta? din cate stiu eu, nu poti da pentru aceeasi culpa 2 pedepse. Pana si romani aveau acest principiu. Intelec ca pentru un "recidivist" e mult mai mare cea de a doua pedeapsa, dar de la 4 la 72 e cam mare. Iar legat de "aroganta" lui, nu cred ca e de datoria unui membru staff sa educe un jucator, poate sa il sanctioneze, dar in cazul de fata 72h e cam mult.
    Pe langa asta, nici tu nici eu nu avem voie sa comentam aici, asa ca sa il lasam pe el sa isi explice gestul, si sa nu aratam cu degetul
    @Nimeni

6. Nimeni

Nimeni Membru
    Membru Albion

Subiecte:
    1
    Aprecieri primite:
    4
    Aprecieri oferite:
    5
    N. Caracter:
    Nu
    Breaslă:
    Nu
    Referral:
    Random
    mai degraba recunoaste atunci cand faci o greseala daca esti BARBAT si nu te mai victimiza ca o fetita eu nu stau sa imi umplu memoria calculatorului cu porcarii doar ca sa dovedesc ceva unui necunoscut si nici nu imi pierd timpul degeaba pe aici pentru o minciuna hai sa o luam logic. e ultimul raspuns pe care il las la topic asta o seara buna va doresc

7. FusanuFSN

FusanuFSN Membru nou
    Membru Albion

Subiecte:
    1
    Aprecieri primite:
    0
    Aprecieri oferite:
    0
    N. Caracter:
    Hock
    Breaslă:
    Braynat
    Referral:
    Gooogle
    Asa tata. Daca ai dovada pune aici si altfel stam de vorba. Nu vii tu si dai 2 vorbe aiurea si gata...
    Si in al 2-lea rand care este problema ta ca sunt eu arogant ? Asta nu ar trebui sa fie nici problema STAFFului. Fiecare este liber sa fie cum vrea.Chestia este ca trebuia sa fiu pedepsit pentru cuvantul ”fa” dar nu 72 de ore. Facem abuz sau ce facem? Si tu acum ce faci aici sa inteleg ? ” Pupi in cur?”
    In regulament cred ca scrie ca intr-o reclamatie nu trebuie sa se implice alti playeri.

[SGA]qWizzip, hai sa fim seriosi. Dupa cum am spus si mai sus, trebuia sa fiu sanctionat dar nu in halul asta.. 72 de ore mi se pare exagerat de mult.

8. Edgar

Edgar Membru Albion
    Game Master

Subiecte:
    7
    Aprecieri primite:
    9
    Aprecieri oferite:
    2
    N. Caracter:
    Edgar
    Breaslă:
    Metin2Albion
    Referral:
    Google
    Te adresezi catre un membru staff cu " Fa proasto, nu stii sa faci niciun event " , daca chiar este asa, nu te plange pentru sanctionare, putea fi si mai rau, 1 - Te adresezi cu " FA " catre un membru staff, 2 - Jignesti un membru staff " PROASTO ". 72 de ore, mi se pare corect, ce nu mi se pare corect e ca voi sa va comportati de parca n-ar fi un membru staff, si dupa sa plangeti pe aici pentru sanctionare.

9. Saime

Saime Membru nou
    Game Master

Subiecte:
    0
    Aprecieri primite:
    0
    Aprecieri oferite:
    0
    N. Caracter:
    [TGM]Saime
    Breaslă:
    Metin2Albion
    Referral:
    ad
    Cum ai spus tu [SGA]qWizzip blocarea chat-ului este destul de mare, dacă vrei să îi mai scazi din acele ore este alegerea ta, îmi asum "greşeala".
    Dar... şi este un dar destule de mare, respectivul FusanuFSN a primit pe primul caracter "[VIP]Hock" 4 ore mute pentru: Imgur (Cred că poza este destul de evidentă, nu are rost să mai explic. Referitor la comentariul lui despre eveniment ţin să menţionez că am greşit dar exprimarea lui a fost destul de trivială, a fost o neînţelegere deoarece la acea întrebare se găsesc pe internet două răspunsuri, "2212 m" şi respectiv "2211 m" . Nu este o scuză, repet, îmi asum greşeala. Şi eu caut întrebările pe internet pentru eveniment). După ce a luat a primit block chat pe primul caracter a venit cu caracterul nr. doi cu aceleaşi comentarii nesimţite, a luat şi pe acela 8 ore. Ca dovadă că domnul FusanuFSN chiar avrut să-mi pună răbdarea la încercare, s-a gândit el să vină să pe caracterul nr. trei în care a mai cerut un mute cu următoarile replici: "Fă şefa mea îmi dai mute şi pe ăsta?" şi "Hai Saime! Ştiu că poţi da şi pe ăsta" [Dovezile aici: Imgur şi Imgur ]. Tu pentru asta ai primit 72 de ore, nu pentru cuvântul "fă". Dacă nu mă înşel era şi o repilcă destul de legendară care spunea următoarele "ai gijă ce îţi doreşti că s-ar putea să şi primeşti".

Nu nu ştiu dacă sancţionarea lui se poate considera abuzivă având în vedere situaţia dată. Nu exclud posibilitatea că a fost cam aspră dar nici nu o să spun că nu şi-a meritat acele 72 de ore (este strict părere mea). Cum am spus şi în primul rând, o să aştept decizia lui [SGA]qWizzip şi dacă am greşit cu ceva eu îmi asum.
    Aş vrea să mai menţionez ceva, îţi mulţumesc pentru oportunitatea oferită de a da un block chat mai mare de 4 ore. Dacă până acum majoritatea jucătorilor au fost înţelegători şi au ascultat de "Te rog să ai grijă la limbaj" şi rar am fost nevoită să dau un mute tu eşti un caz mai aparte, ai felicitările mele pentru ce ai vrut tu să "demonstrezi".

#9 Saime, 5 Iun 2019
    Ultima editare: 5 Iun 2019
  10. FusanuFSN

FusanuFSN Membru nou
    Membru Albion

Subiecte:
    1
    Aprecieri primite:
    0
    Aprecieri oferite:
    0
    N. Caracter:
    Hock
    Breaslă:
    Braynat
    Referral:
    Gooogle
    Cred ca este destul de abuziva. Pe contul cu numarul 2 nu era o problema daca imi dadeai asa termen la mute, pe ala chiar au fost cuvinte vulgare. Dar pe contul numarul 3 nu mi s-a parut ceva wow. In fine alegerile voastre acolo. Mie imi place cand am conflicte cu membri STAFF. Cat despre Edgar, a terminat cu Razvan si ma ia pe mine x'D Hai, bagati-va la somn. Noapte buna.
    ( ce imi place sa fiu ingamfat cu STAFF de genu: ”Care este cel mai mare fluviu de glob” )

11. Edgar

Edgar Membru Albion
    Game Master

Subiecte:
    7
    Aprecieri primite:
    9
    Aprecieri oferite:
    2
    N. Caracter:
    Edgar
    Breaslă:
    Metin2Albion
    Referral:
    Google
    Tu singur recunosti ca meriti sanctiunea, unde este problema?
    Nu cunosc pe niciun Razvan, si nu iau pe nimeni, doar va spun lucrurile cum sunt, va place sau nu, asta e. O seara buna.

12. qWizzip ☺

qWizzip ☺
    Fondator
    Membru personal

Subiecte:
    376
    Aprecieri primite:
    397
    Aprecieri oferite:
    60
    N. Caracter:
    [SGA]qWizzip
    Breaslă:
    Metin2Albion
    Cum am zis, este mare block chat-ul, asa că ţi l-am redus la 4 ore + ban 24 ore pentru sfidare staff.

Conform dovezii Imgur caracterul [VIP]Hock a fost sancţionat cu ban 3 zile.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta